VEROMED | specjalistyczny sprzęt medyczny | POMPA INFUZYJNA DO MRI MRidium 3860+
122
page-template-default,page,page-id-122,ajax_fade,page_not_loaded,,emth-title-hidden,emth-theme-ver-1.0,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Pompa infuzyjna do MRI MRidium 3860+

“Pompa do infuzji przeznaczona do pracy w środowisku 3T rezonansu magnetycznego – odpowiedź na potrzeby Pracowni Rezonansu Magnetycznego”

Środowisko MRI jest bardzo wymagające dla urządzeń medycznych, w związku z tym właściwa opieka nad pacjentem wymaga precyzyjnie zaprojektowanego sprzętu.
Nowe możliwości diagnostyczne rezonansu magnetycznego powodują, że krytyczną czynnością jest zapewnienie bezpiecznej infuzji, w związku z tym pompa do infuzji MRidium 3860+ wyposażona jest w unikalny, paramagnetyczny, ultradźwiękowy silnik. Dodatkowo wyposażona jest w zintegrowany moduł monitorowania SpO2. Funkcjonalność ta umożliwia bezpieczny transport pacjenta do i z Pracowni Rezonansu Magnetycznego oraz rozpoczęcie sedacji poza Pracownią Rezonansu Magnetycznego.
Pompa do infuzji MRidium™ jest intuicyjna w obsłudze i wyposażona w czytelny wyświetlacz. Krzywa wysycenia SpO2 pojawia się szybko i jest łatwa do interpretacji. Urządzenie może być również dodatkowo wyposażone w bibliotekę leków.

Firma Iradimed posiada duże doświadczenie w produkcji urządzeń pracujących w środowisku rezonansu magnetycznego. Założyciel firmy jest pionierem światowego rynku kompaktowych systemów monitorowania przystosowanych do pracy ze skanerami MRI.

Zakres infuzji przeznaczony jest zarówno dla noworodków, dzieci, jak i dla dorosłych. W związku z dużym przypływem wynoszącym 1 400 [ml/h] do zastosowania także w medycynie ratunkowej.

Pompa do infuzji MRidium 3860+ wyposażona jest w zintegrowany moduł monitorowania SpO2, który pozwala na ciągły pomiar wysycenia krwi tlenem oraz może być rozbudowana o bezprzewodowy kontroler i drugi kanał infuzji „Side Car”.

Zalety pompy:
 • paramagnetyczne elementy umożliwiają bezpieczną pracę do 10 000 Gausów
 • intuicyjna technologia infuzji i ciągłe monitorowanie SpO2
 • oprogramowanie przyjazne dla użytkownika, klawiatura numeryczna
 • zintegrowany kalkulator dawek, biblioteka leków DERS Drug Library
 • zintegrowane zabezpieczenie przed przepływem grawitacyjnym
 • modułowa technologia, dodatkowy kanał infuzji, bezprzewodowy kontroler
 • pamięć wewnętrzna przechowująca do 5 000 czynności i alarmów
 • praca na bateriach litowo – polimerowych o bardzo długiej żywotności
 • unikatowy zestaw typu „Bypass” zapewniający minimalne zużycie płynów i
  szybkie podłączenie pacjenta do systemu MRidium

Bezprzewodowy kontroler MRidium 3865 zapewnia pełną obsługę i zarządzanie pompą do infuzji MRidium 3860+ ze sterowni. Połączenie oparte jest o sprawdzoną technologię fal radiowych 2,4 [GHz], nie mającą wpływu na pracę rezonansu magnetycznego. Jednakowy interfejs użytkownika i duży kontrastowy wyświetlacz – taki sam jak w pompie – umożliwia w czasie rzeczywistym precyzyjne ustawianie wszystkich parametrów pompy: zakresów, dawek, objętości, rozpoczęcia i zakończenia infuzji, ustawiania i kasowania alarmów. Bezprzewodowy kontroler stanowi jednocześnie ładowarkę akumulatora pompy MRidium™ lub zapasowego akumulatora.

Rozszerzenie pompy MRidium™ o dodatkowy kanał, umożliwia użytkowanie jej jako dwuliniowej – sterowanej przez jeden zintegrowany interfejs. Wyposażona może być w bezprzewodowy kontroler z funkcją ładowania akumulatora. Oferujemy także statyw wykonany z paramagnetycznych materiałów, który umożliwia łatwe zamocowanie pompy do infuzji MRidium™ i przemieszczanie go wraz z pacjentem do i z Pracowni Rezonansu Magnetycznego.

Stress Test, neurologia, pediatria, śródoperacyjne MRI

Pojawiają się coraz to nowsze procedury stosowane w Pracowni MRI, dlatego firma Iradimed oferuje unikalny i skuteczny sposób na infuzję leków i płynów w bezpieczny i dokładny sposób. Pompę do infuzji MRidium™ można stosować podczas podaży takich leków jak Adenozyna czy Dobutamina, do znieczulenia pacjentów – także pediatrycznych oraz do procedur wykorzystujących śródoperacyjne zastosowanie Skanera Rezonansu Magnetycznego.

Zestaw do infuzji 1057

Zestaw do infuzji 1057 MRidium™ to samoodpowietrzający się zestaw typu adapter do strzykawki, umożliwia podłączenie strzykawek luer lock z płynami infuzyjnymi o objętości od 10 do 50 [cm3]. Specjalny port odpowietrzający zapewnia całkowite opróżnienie strzykawki i umożliwia duży przepływ płynu infuzyjnego. Doskonały do anestezjologii i przy badaniu dzieci z uwagi na możliwość stosowania niewielkiego przepływu.

Zestaw do infuzji 1055

Zestaw do infuzji 1055 MRidium™ umożliwia szybkie przełączenie pacjenta ze zwykłej pompy perystaltycznej do pompy MRidium™.

Zalety zestawów
 • sterylne, nietoksyczne, apirogenne
 • wbudowane zabezpieczenie przed swobodnym przepływem
 • bezlateksowe, bez DEHP
 • bezpieczne dla MRI
 • niskie koszty stosowania